خوش آمدید ، مهمان [ عضویت | ورود

طرح‌هایی که می‌تواند آرامش را بر بازار مسکن حاکم کند

دسته‌بندی نشده ژوئن 23, 2019

طرح‌هایی که می‌تواند آرامش را بر بازار مسکن حاکم کند

اخبار ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج گفت: هر سه یا چهار سال که اوضاع مسکن آشفته می‌شود از دولت تا مجلس و وزیر و وکیل، همه در مورد مسکن صحبت می‌کنند اما کمی بعد که اوضاع قدری آرام شد موضوع فراموش می‌شود، بنابراین لازم است یک بار برای همیشه این مساله حل و اوضاع مسکن ساماندهی شود.

محمد قمی در خصوص آخرین وضعیت اجاره مسکن در کرج گفت: فعلاً وضعیت آشفته‌ای در بخش مسکن کرج وجود دارد و هنوز هم نمی‌توان در مورد آن اظهار نظر قطعی کرد و باید حدود ۲۰ روز دیگر صبر کرد تا بازار به آرامش برسد.

قمی در خصوص خرید و فروش مسکن در کرج هم اعلام کرد: خرید و فروش تقریباً راکد شده و انجام نمی‌شود اما در حال حاضر قیمت‌هایی بین ۲ میلیون تا ۱۷ میلیون تومان در هر مترمربع در پایین‌ترین مناطق تا بالاترین مناطق کرج برای خرید و فروش وجود دارد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج در خصوص اینکه گفته می‌شود املاکی‌ها در افزایش قیمت مسکن نقش دارند تصریح کرد: شاید ۱۰ درصد قیمت‌ها متأثر از تصمیم دفتر املاک و ۹۰ درصد دیگر به موضوعات دیگر ارتباط داشته باشد؛ گاهی مستأجر از نگرانی ناشی از اجاره مسکن حاضر می‌شود خانه را به هر قیمتی تمدید کند، اگر مستأجران برای تمدید و یا اجاره خانه حاضر نباشند هر قیمتی را پرداخت کنند در کاهش قیمت اجاره اثرگذار خواهد بود؛ مالکین هم در شرایط فعلی باید در اجاره خانه انصاف را در نظر داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به تصمیمات اخیر در کشور برای کاهش قیمت مسکن خاطرنشان کرد: طرح منطقه‌بندی ارزش مسکن به مرکز پژوهش‌های مجلس رفته است این طرح در کنار طرح‌هایی چون ساخت خانه‌های دولتی برای واگذاری اقساطی به کارمندان دولت، طرح قوه قضائیه برای حضور کارشناس رسمی به منظور قیمت‌گذاری هنگام فروش و مالیات بر خانه‌های خالی به شرط اینکه فشار آن به مصرف کننده وارد نشود، طرح‌های خوبی است که می‌تواند در کنترل قیمت مسکن مؤثر واقع شود.

قمی ادامه داد: اما مسأله‌ای که در خصوص مسکن وجود دارد این است که هر سه یا چهار سال که اوضاع مسکن آشفته می‌شود از دولت تا مجلس و وزیر و وکیل، همه در مورد مسکن صحبت می‌کنندt اما کمی بعد که اوضاع قدری آرام شد موضوع فراموش می‌شود، بنابراین لازم است یک بار برای همیشه این مساله حل و اوضاع مسکن ساماندهی شود.

وی در خصوص اینکه چرا دولت نرخ‌گذاری مسکن را در طول این سال‌ها انجام نداده در صورتی که برای دیگر اقلام از لبنیات گرفته تا گوجه، پیاز و … نرخ‌گذاری صورت می‌گیرد گفت: مسکن در گذشته به این صورت عرضه عمومی نداشت و به نوعی مالکیت خصوصی به شمار می‌رفت و توافق طرفین همه چیز را تعیین می‌کرد اما اکنون اوضاع فرق کرده و تا زمانی که مسکن در یک چارچوب قانونی قرار نگیرد، اوضاع به همین صورت خواهد بود.

قمی در پایان با اشاره به افزایش مهاجرت به کرج طی سال‌های اخیر اعلام کرد: تهرانی‌ها به دلیل افزایش اجاره مسکن برای مهاجرت بیشتر گرمدره را انتخاب می‌کنند ولی در کلانشهر کرج بیشتر مهاجران را شهروندان شهرهای جنوبی تشکیل می‌دهند که به دلیل شرایط بد آب و هوایی و کمبود امکانات ترجیح می‌دهند از شهر خود مهاجرت کرده و در کرج ساکن شوند.

منبع

نوشته طرح‌هایی که می‌تواند آرامش را بر بازار مسکن حاکم کند اولین بار در اخبار ساختمان، دکوراسیون داخلی، مصالح و تجهیزات. پدیدار شد.

ادامه مطلب —->طرح‌هایی که می‌تواند آرامش را بر بازار مسکن حاکم کند

پاسخ دهید

لطفا خای رو کامل کنید *

 • تبلیغات هدفمند

  by on نوامبر 4, 2016 - 0 Comments

  پایاب با استفاده ار تجربیات فراوان خود در امر اطلاع رسانی در زمینه ساختمان اقدام اقدام به راه انداری وب سایت پایاب نموده است . منتظر نظرات شما هستیم شرایط ثبت آگهی آگهی‌دهندگان با ثبت آگهی خود در پایاب تأیید می‌کنند که آگهی ایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نخواهد بود و همچنین […]

 • جزئیات معاملات مسکن تهران در شهریور

  by on اکتبر 7, 2018 - 0 Comments

  جزئیات معاملات مسکن تهران در شهریور جزئیات معاملات مسکن تهران در شهریور اخبار ساختمان به نقل از “ایران اکونومیست” ، براساس گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران در شهریور سال ۱۳۹۷ قیمت مسکن با تورم مواجه بوده و این در حالی است که نسبت به مدت مشابه سال قبل معاملات حدود ۱۴ […]

 • تعادل بازار خانه‌های کوچک به‌هم خورد

  by on فوریه 3, 2019 - 0 Comments

  تعادل بازار خانه‌های کوچک به‌هم خورد تعادل بازار خانه‌های کوچک به‌هم خورد اخبار ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رشد لجام‌گسیخته قیمت خانه با یک عقب‌گرد در بخش تقاضا همراه شده و افزایش معاملات واحدهای ۴۰ تا ۵۰ متر مربع را به دنبال داشته است؛ از آن سو طی سال‌های اخیر به دلیل سودآوری […]

 • اسپانباند , پارچه سوزنی , لایی سوزنی , پارچه بیمارستانی , پارچه گرمی , لایی گرمی

  by on مارس 9, 2019 - 0 Comments

  اسپانباند , پارچه سوزنی , لایی سوزنی , پارچه بیمارستانی , پارچه گرمی , لایی گرمی فروش انواع اسپانباند , پارچه سوزنی , گرماژهای مختلف صنعتی و پزشکی اسپانباند , پارچه سوزنی , لایی سوزنی , پارچه بیمارستانی , پارچه گرمی , لایی گرمی فروش انواع اسپانباند , پارچه سوزنی , گرماژهای مختلف صنعتی و […]

 • نوسانات شدید ارز، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داد

  by on اکتبر 6, 2018 - 0 Comments

  نوسانات شدید ارز، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داد نوسانات شدید ارز، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داد اخبار ساختمان به نقل از “ایران اکونومیست” ، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «ابوالفضل اکرمی» افزود: افزایش نرخ ارز، افزایش بهای مصالح و افزایش قیمت مسکن را در پی دارد و در نهایت […]