• این موضوع 0 پاسخ، 1 کاربر را دارد و آخرین بار در 10 سال پیش بدست daryoosh به‌روزرسانی شده است.
در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #3128
  daryoosh
  مشارکت کننده

  در تعریف پرسپکتیو آمده است :علم طراحی شکل ظاهری اشیاء ونحوی دیدن حجم های سه بعدی وترسیم آنها بر روی سطح دو بعدی.
  قوانین پرسپکتیو به ما این امکان را میدهد که اشکال را روی صفحه کاغذ به نوعی طراحی کنیم که به نظر دارای عمق و سه بعدی باشند.پرسپکتیو به قوانینی گفته میشود که باعث فریب چشم و باصره میشود،و به وسیله ای تغییر وتبدیل خط ها وسطح ها ویا حالت هایی که سایه روشن ایجاد می کند،عمق و بعد مجازی را به دست می دهند.

  پرسپکتیو 1نقطه ی:بیشترشما با پرسپکتیو 1نقطه ی آشنا هستید .نقطه گریز دقیق رو بروی شماست وامتداد دید شما واقع میشه.توی این شیوه دو دسته خطوط موازی عمودی وافقی وجود دارن و خطوط دسته سوم به تنها نقطه گریز موجود میرسن.

  پرسپکتیو 2نقطه ی:شما با پرسپکتیو 2نقطه ی آشنا هستید. نقاط گریز در امتداد دید چشم شما واقع میشن.توی این شیوه فقط یک دسته خطوط موازی عمودی وجود دارن و خطوط دسته دوم و سوم به نقطه گریز چپ و راست موجود میرسن.

  پرسپکتیو 3نقطه ی:دو تا از نقاط گریز در امتداد دید چشم شما واقع میشن ونقطه گریز سوم عمود بر دید چشم ودر بالا و پایین متناسب با نحو ی قرارگیری تون نشون داده میشن.توی این شیوه خطوط موازی وجود ندارن و همه ی خطوط به نقطه گریز چپ و راست و عمود موجود میرسن.

  پرسپکتیو 4نقطه ی:وقتی ما در پایین یه ساختمان بلند قرار داریم نقطه گریز سوم در بالا قرار میگیره. و وقتی از آسمان به همون برج نگاه می کنیم نقطه گریز در پایین صفحه ی تصویر ما قرار میگیرد.حالا اگر آسمان خراشی رو در وسطش قرار بگیریم چی میشه؟!!!!
  چهار نقطه ی

  پرسپکتیو 5نقطه ی:میشه نقطه پنجم رو هم همون در امتداد دیدتون ایجاد کنین. عمود بر دیدتون همون جای نقطه گریز پرسپکتیو یک نقطه ی ….اینم میشه پنج نقطه ی

  ….اما
  پرسپکتیو 6نقطه ی:تا پرسپکتیو پنج نقطه ی همه ی نقاطی که در نیمکره دید ما قرار داشتند محاسبه شدند …
  ولی اگر قرار باشه تصویر کاملی از اطرافمون داشته باشیم!!!باید آخرین نقطه گریز رو هم بدست بیاریم…این همون نقطه مجهول تصویرمون هست!دقیق پشت سرمون…و این یک تصویر 360درجه کامل.
  اما بعضی ها معتقدند که در تصویر روی یک گوی آینه ای بیش از شش نقطه گریز وجود خواهد داشت.[/align]

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.