خوش آمدید ، مهمان [ عضویت | ورود

سه ویژگی جایگزین مسکن مهر

دسته‌بندی نشده اکتبر 2, 2018

سه ویژگی جایگزین مسکن مهر

سه ویژگی جایگزین مسکن مهر

سه ویژگی جایگزین مسکن مهر

اخبار ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، از ۲۶ شهریورماه برنامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید با برخورداری از سه ویژگی مدل منظم تامین مالی، ساخت مبتنی بر تقاضا و هوشمندسازی کلید خورد.

 بازوی سوم تولید و تامین مسکن از سوی دولت با جامعه هدف اقشار میانی توسط شرکت عمران شهرهای جدید از روز ۲۶ شهریورماه رسما آغاز به کار کرد.

شهرهای جدید صدرا، بهارستان، فولادشهر، مجلسی، اندیشه، پرند، هشتگرد، گلبهار، امیرکبیر و عالی‌شهر، مکان‌هایی است که این واحدهای  مسکونی در آن جانمایی می‌شود و در روزهای گذشته کلنگ ۳۴۰۰ واحد از این طرح در شهر جدید پرند، زمین خورد.

در فاز اول طرح مذکور قرار است ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید ساخته شود و دهه فجر عملیات ۵۰ هزار واحد آغاز خواهد شد.

سیاست‌گذار این برنامه با تجربه‌آموزی از طرح فرسایشی مسکن مهر، دو نقطه ضعف آن یعنی تامین مالی و تقاضای بازار را برطرف کرده است.

طراحی مبتنی بر شرایط بازار و تقاضا، هوشمندسازی و برنامه مدون فروش، سه ویژگی طرح مذکور تلقی می‌شود.

هم‌چنین با توجه به این‌که طی ۱۱ سال اخیر عرضه مسکن در شهرهای جدید، متمرکز بر مسکن مهر بوده، حالا قرار است از طریق این طرح با استقرار طبقه متوسط، تنوع اجتماعی در شهرهای جدید ایجاد شود.

حبیب‌الله  طاهرخانی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ـ سه ویژگی برنامه احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی را در قالب نامه‌ای به مدیران ۱۰  شهر مذکور اعلام کرد. در این نامه آمده است:

با توجه به اهمیت پروژه ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید (طرح ۵۰ هزار واحدی با تاکید مقام عالی وزارت) و لزوم تسریع در برنامه‌ریزی، آغاز، هدایت و اتمام عملیات اجرایی در موعد مقرر مقتضی است دستور فرمایید:

در طراحی پروژه‌های مسکونی مقتضیات؛ شرایط بازار و تقاضای مردم به طور جد مطمح نظر باشد و در عین حال مجموعه‌های مسکونی در شأن مردم شریف کشورمان و با رعایت دقیق کلیه استانداردهای فنی وفق ضوابط و مقررات شهرسازی باشد.

وی در ادامه نوشته است:

عناصر و مولفه‌های هوشمندسازی به ویژه بازیافت آب خاکستری و بهره‌گیری از انرژی خورشیدی در طراحی و اجرای پروژه‌ها مورد اهتمام باشد.

طاهرخانی، تهیه بسته‌های تبلیغی را سومین مولفه‌ی برنامه‌ریزی طرح ۵۰ هزار واحد مسکونی  دانست و تاکید کرد:

جهت بازیابی و فروش پروژه‌های در تعهد و تکلیف آن شرکت به صورت حرفه‌ای نسبت به تهیه بسته‌های تبلیغی شامل تعداد واحد، محل پروژه، تاریخ شروع و پایان، تصاویر سه بعدی از طرح‌های معماری و شهرسازی و دیگر مشخصاتی که به فروش مجموعه‌های مسکونی کمک می‌کند، اقدام شود.

منبع

نوشته سه ویژگی جایگزین مسکن مهر اولین بار در اخبار ساختمان، دکوراسیون داخلی، مصالح و تجهیزات. پدیدار شد.

پاسخ دهید

لطفا خای رو کامل کنید *

 • تبلیغات هدفمند

  by on نوامبر 4, 2016 - 0 Comments

  پایاب با استفاده ار تجربیات فراوان خود در امر اطلاع رسانی در زمینه ساختمان اقدام اقدام به راه انداری وب سایت پایاب نموده است . منتظر نظرات شما هستیم شرایط ثبت آگهی آگهی‌دهندگان با ثبت آگهی خود در پایاب تأیید می‌کنند که آگهی ایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نخواهد بود و همچنین […]

 • جزئیات معاملات مسکن تهران در شهریور

  by on اکتبر 7, 2018 - 0 Comments

  جزئیات معاملات مسکن تهران در شهریور جزئیات معاملات مسکن تهران در شهریور اخبار ساختمان به نقل از “ایران اکونومیست” ، براساس گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران در شهریور سال ۱۳۹۷ قیمت مسکن با تورم مواجه بوده و این در حالی است که نسبت به مدت مشابه سال قبل معاملات حدود ۱۴ […]

 • تعادل بازار خانه‌های کوچک به‌هم خورد

  by on فوریه 3, 2019 - 0 Comments

  تعادل بازار خانه‌های کوچک به‌هم خورد تعادل بازار خانه‌های کوچک به‌هم خورد اخبار ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رشد لجام‌گسیخته قیمت خانه با یک عقب‌گرد در بخش تقاضا همراه شده و افزایش معاملات واحدهای ۴۰ تا ۵۰ متر مربع را به دنبال داشته است؛ از آن سو طی سال‌های اخیر به دلیل سودآوری […]

 • نوسانات شدید ارز، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داد

  by on اکتبر 6, 2018 - 0 Comments

  نوسانات شدید ارز، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داد نوسانات شدید ارز، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داد اخبار ساختمان به نقل از “ایران اکونومیست” ، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «ابوالفضل اکرمی» افزود: افزایش نرخ ارز، افزایش بهای مصالح و افزایش قیمت مسکن را در پی دارد و در نهایت […]

 • میانگین هر متر مسکن در تهران به ۱۳.۳ میلیون تومان رسید

  by on ژوئن 29, 2019 - 0 Comments

  میانگین هر متر مسکن در تهران به ۱۳.۳ میلیون تومان رسید اخبار ساختمان به نقل از “خبرگزاری مهر” ، بانک مرکزی آخرین آمار از وضعیت بازار مسکن در خرداد ماه امسال را منتشر کرد. در ماه مورد گزارش (خرداد ۹۸)، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق […]