خوش آمدید ، مهمان [ عضویت | ورود

سه ویژگی جایگزین مسکن مهر

دسته‌بندی نشده اکتبر 2, 2018

سه ویژگی جایگزین مسکن مهر

سه ویژگی جایگزین مسکن مهر

سه ویژگی جایگزین مسکن مهر

اخبار ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، از ۲۶ شهریورماه برنامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید با برخورداری از سه ویژگی مدل منظم تامین مالی، ساخت مبتنی بر تقاضا و هوشمندسازی کلید خورد.

 بازوی سوم تولید و تامین مسکن از سوی دولت با جامعه هدف اقشار میانی توسط شرکت عمران شهرهای جدید از روز ۲۶ شهریورماه رسما آغاز به کار کرد.

شهرهای جدید صدرا، بهارستان، فولادشهر، مجلسی، اندیشه، پرند، هشتگرد، گلبهار، امیرکبیر و عالی‌شهر، مکان‌هایی است که این واحدهای  مسکونی در آن جانمایی می‌شود و در روزهای گذشته کلنگ ۳۴۰۰ واحد از این طرح در شهر جدید پرند، زمین خورد.

در فاز اول طرح مذکور قرار است ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید ساخته شود و دهه فجر عملیات ۵۰ هزار واحد آغاز خواهد شد.

سیاست‌گذار این برنامه با تجربه‌آموزی از طرح فرسایشی مسکن مهر، دو نقطه ضعف آن یعنی تامین مالی و تقاضای بازار را برطرف کرده است.

طراحی مبتنی بر شرایط بازار و تقاضا، هوشمندسازی و برنامه مدون فروش، سه ویژگی طرح مذکور تلقی می‌شود.

هم‌چنین با توجه به این‌که طی ۱۱ سال اخیر عرضه مسکن در شهرهای جدید، متمرکز بر مسکن مهر بوده، حالا قرار است از طریق این طرح با استقرار طبقه متوسط، تنوع اجتماعی در شهرهای جدید ایجاد شود.

حبیب‌الله  طاهرخانی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ـ سه ویژگی برنامه احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی را در قالب نامه‌ای به مدیران ۱۰  شهر مذکور اعلام کرد. در این نامه آمده است:

با توجه به اهمیت پروژه ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید (طرح ۵۰ هزار واحدی با تاکید مقام عالی وزارت) و لزوم تسریع در برنامه‌ریزی، آغاز، هدایت و اتمام عملیات اجرایی در موعد مقرر مقتضی است دستور فرمایید:

در طراحی پروژه‌های مسکونی مقتضیات؛ شرایط بازار و تقاضای مردم به طور جد مطمح نظر باشد و در عین حال مجموعه‌های مسکونی در شأن مردم شریف کشورمان و با رعایت دقیق کلیه استانداردهای فنی وفق ضوابط و مقررات شهرسازی باشد.

وی در ادامه نوشته است:

عناصر و مولفه‌های هوشمندسازی به ویژه بازیافت آب خاکستری و بهره‌گیری از انرژی خورشیدی در طراحی و اجرای پروژه‌ها مورد اهتمام باشد.

طاهرخانی، تهیه بسته‌های تبلیغی را سومین مولفه‌ی برنامه‌ریزی طرح ۵۰ هزار واحد مسکونی  دانست و تاکید کرد:

جهت بازیابی و فروش پروژه‌های در تعهد و تکلیف آن شرکت به صورت حرفه‌ای نسبت به تهیه بسته‌های تبلیغی شامل تعداد واحد، محل پروژه، تاریخ شروع و پایان، تصاویر سه بعدی از طرح‌های معماری و شهرسازی و دیگر مشخصاتی که به فروش مجموعه‌های مسکونی کمک می‌کند، اقدام شود.

منبع

نوشته سه ویژگی جایگزین مسکن مهر اولین بار در اخبار ساختمان، دکوراسیون داخلی، مصالح و تجهیزات. پدیدار شد.

پاسخ دهید

لطفا خای رو کامل کنید *

 • انفجار در تخریب ساختمان

  by on آگوست 17, 2020 - 0 Comments

    انفجار داخلی برای تخریب ساختمان های عظیم تخریب ساختمان همیشه ها ساده و آسان نیست برای تخریب یک دیواری که از آجر ساخته شده می توان از یک پک استفاده کرد. برای تخریب یک ساختمان ۵ طبقه میتوان از ماشین آلات تخریب استفاده کرد. اما برای تخریب ساختمان های بلند و عظیم الجثه نیاز […]

 • اشتباه رایج هنگام خرید گوشی

  by on آگوست 10, 2020 - 0 Comments

  عدم فعال سازی گوشی نو (آکبند) یکی از مهم ترین اشتباهات رایج در هنگام خرید گوشی است، درحالی که در صورت عدم فعال سازی دستگاه در حضور فروشنده، همتا هیچگونه مسئولیتی برای گوشی غیرقانونی … منبع: خبر

 • (جدول) قیمت انواع گوشی موبایل سامسونگ، اپل و هوآوی در بازار امروز 15 مرداد 99

  by on آگوست 5, 2020 - 0 Comments

  قیمت گوشی های شرکت سامسونگ در حال حاضر مهم ترین مدل سامسونگ در بازار جهان سری پرچمدار گلکسی نوت ۱۰ محسوب می شود که نزدیک به سه ماه از عرضه آن می گذرد … منبع: خبر

 • پاسخگو کردن صاحبان امضا با ایجاد دادگاه‌‌های تخصصی شهرسازی و مدیریت شهری

  by on آگوست 6, 2020 - 0 Comments

  محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران طی نامه ای به محسن هاشمی رییس شورای شهر ‌خواستار پیگیری مجدانه “ایجاد و استقرار دادگاه‌‌های تخصصی و ویژه توسط قوه قضائیه، در زمینه مسائل شهرسازی و مدیریت شهری و در جهت رعایت کامل و دقیق ضوابط و مقررات آن”  از ریاست قوه قضاییه شد […]

 • پارکینگ مکانیزه ؛ مزایا و کاربرد ها

  by on آگوست 8, 2020 - 0 Comments

  سیستم اتوماتیک پارکینگ هوشمند که با عنوان پارکینگ مکانیزه شناخته می شود، یک سیستم مکانیکی طراحی شده برای به حداقل رساندن مساحت برای جای پارک خودرو میباشد .استفاده بهینه از فضا زمان و هزینه بی شک یکی از مهمترین اصول در تصمیگیری های مختلف می باشد. این محصولات دارای تنوع بسیار متفاوتی میباشند که هر […]